phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Exkurze a divadlo Praha

zveřejněno: 23.04.2015

Exkurze a divadlo Praha

Ve středu 18. února 2015 zavítali studenti třetích ročníků oborů design interiéru a pozemní stavitelství do Prahy. Cílem cesty bylo několik výstav moderního umění a divadelní představení.

 

Navštívili jsme celkem čtyři expozice:

„Model" v Galerii Rudolfinum. Výstava představuje jedenáct současných umělců, kteří se věnují fenoménu modelu a modelování.

„Milan Grygar: Vizuální a akustické" v Městské knihovně. Milan Grygar se ve své tvorbě trvale zabývá vzájemným vztahem obrazu, zvuku a prostoru.

„Dalibor Chatrný: Vidět svět jinak" v domě U Kamenného zvonu. Tvorba D. Chatrného byla neobyčejně otevřená razným podnětům, které dokázal využít po svém. Pracoval například se slepotiskem, perforací, fotografií, rozvíjel možnosti mřížky, experimentoval s barvou nebo originální využil při tvorbě síly magnetů.

Posledním zastavením byla Galerie Jaroslava Fragnera, kde probíhá výstava kreseb a obraz? Michala Brixe z let 2013-2015. Vybraná díla představují „krajiny - architektury v kresbě a obrazech". Obrazy Michala Brixe vycházejí z architektury a jsou do jisté míry architekturou na plátně.

Mimo jiné jsme si prohlédli neobvyklou sochu Franze Kafky od umělce Davida Černého instalovanou v loňském roce před obchodním centrem Qadrio (nad pražskou stanicí metra Národní třída).

Návštěvu hlavního města jsme završili divadelním představením „Maryša" v podání souboru divadla Komedie. Exkurze a divadlo Praha

 

 

 

 

Exkurze a divadlo Praha Exkurze a divadlo Praha Exkurze a divadlo Praha Exkurze a divadlo Praha Exkurze a divadlo Praha Exkurze a divadlo Praha Exkurze a divadlo Praha Exkurze a divadlo Praha
X