phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Vybavení školy

Na škole jsou vytvořeny dobré personální, prostorové i materiálně-technické podmínky pro výuku všech studijních oborů. Škola má pět učeben výpočetní techniky s připojením k Internetu, laboratoře, další odborné učebny, halu s CNC technologií a dílny s nejmodernějším strojním vybavením (včetně CNC strojů) pro výuku dřevozpracujících oborů. Výuka odborných předmětů je orientována na využití nejmodernější výpočetní techniky a práci v grafickém prostředí AUTOCAD s příslušnými nadstavbami pro jednotlivé studijní obory. 


Pro výuku tělesné výchovy má škola vlastní sportovní halu, malou tělocvičnu s posilovnou a lezeckou stěnou a víceúčelové hřiště s umělým povrchem v blízkosti domova mládeže. Hala a venkovní hřiště svým vybavením a rozměry umožňují regulérní hru košíkové, florbalu, odbíjené, házené, tenisu, sálové kopané a nohejbalu. Malá tělocvična je vybavená kompletní sadou gymnastického nářadí, dvěma stoly na stolní tenis a posilovnou se sadou posilovacích strojů a nářadím pro kondiční kulturistiku. V těsné blízkosti školy je travnaté sportovní hřiště, doskočiště a výhodné podmínky pro rekreační běhání. Sportovní areál školy mohou žáci využívat i po vyučování až do 21 hodin. Ve stejné době jsou žákům k dispozici pro přípravu na vyučování i počítačové učebny.


V době od 7 do 16 hodin je studentům k dispozici školní knihovna a studovna s bezplatným přístupem na Internet. V budově školy je rovněž zřízena prodejna základních potravin, výrobků studené kuchyně, nealkoholických nápojů a školních potřeb. Pro všechny studenty je volně přístupný kopírovací stroj a nápojové automaty.