phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

ČTVRTSTOLETÍ V ČÍSLECH
S NOVÝM ROKEM NOVÉ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY NA DOMOVĚ MLÁDEŽE
O POHÁR HEJTMANA VE SMÍŠENÉM VOLEJBALE - KRAJSKÉ KOLO
DERNIÉRA TŘÍDY DI4.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Aktuality:

ČTVRTSTOLETÍ V ČÍSLECH

12.4.24

Už celých 25 let pořádá naše škola odbornou konferenci Dřevostavby. To,...

S NOVÝM ROKEM NOVÉ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY NA DOMOVĚ MLÁDEŽE

12.4.24

  Leden 2024   V průběhu celého měsíce ledna probíhal v naší...

O POHÁR HEJTMANA VE SMÍŠENÉM VOLEJBALE - KRAJSKÉ KOLO

12.4.24

Po vítězství v okresním kole druhého ročníku turnaje smíšených...

DERNIÉRA TŘÍDY DI4.

9.4.24

Úterý 12. března slibovalo už od rána pro třídu DI4. zajímavý, ale...

Všechny aktuality

LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ

zveřejněno: 17.10.2022

LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ

Ve dnech 22. až 24. září proběhla na naší škole podruhé Letní škola architektury pro žáky 8. a 9. tříd. Pro účastníky, kterých bylo nakonec 21, byl připraven vskutku nabitý program, který se skládal z aktivit různého typu. Nesměla chybět ani přednáška na téma „Co je architektura, jak vypadá práce architekta". Celou přednáškou nás provedl Ing. arch. Jan Hlavín Ph.D., který je vskutku kapacitou ve svém oboru. Sama za sebe mohu říct, že se mi přednáška líbila a samotnou mě překvapilo, kolik jsem se toho dozvěděla nového. Také musím poznamenat, že i kdybych se vrátila do své 9. třídy, tak i tak bych z přednášky určitě odcházela s dobrým pocitem a rozhodně bych u ní neusnula tak, jak se mi občas stávalo na základní škole. Součástí programu bylo i kreslení venku, na které zrovna vyšlo slunečné počasí, v němž se vždycky pracuje mnohem lépe. Výsledné kresby dopadly velmi zdařile a studenti mají za to můj obdiv. Myslím, že všichni na těchto pár dnů budou vzpomínat jedině v dobrém.  A kdo ví, třeba v tom někdo uvidí i svoji budoucí cestu. Každopádně cesta architekta jako takového není vždy úplně jednoduchá, protože architekt potřebuje mít mnoho dovedností v různých směrech. Ale když člověka něco od srdce baví, tak je schopen se hodně věcí naučit za pochodu, protože nejlepší věci vznikají tehdy, kdy do nich člověk vloží své srdce. Já osobně jsem vděčná, že jsem u toho mohla být a poznat další úžasné lidi s různými pohledy na věc celou. A závěrem bych už jen chtěla dodat pár slov pana Hlavína, a to, že architekt by měl být především „Moudrý a vzdělaný člověk".

Anna Stýblová, DI3.

Dalšími body programu byla např. přednáška o využití obnovitelných zdrojů energie v architektuře, práce ve skupinách, vznikly zajímavé modely mostů, práce na PC v grafických programech - 3D modelování v Archicadu. Věříme, že všichni odjížděli domů spokojeni.

 

LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ LETNÍ ŠKOLA ARCHITEKTURY PODRUHÉ
X