phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

PODZIM S ERASMEM

zveřejněno: 10.11.2021

PODZIM S ERASMEM

Po vynucené pauze se letos na podzim zatím daří realizovat na naší škole studentské stáže pod záštitou programu ERASMUS+, momentálně máme středoškoláky ve Španělsku, vošáky v Irsku a ve Slovinsku. Postupně, jak nám budou studenti dávat o sobě vědět, vás budeme informovat.

 

 

Z Irska se ozvali Daniel Mareš a Vojta Švejda. Dovolujeme si ocitovat jejich slova, z nichž je zřejmé, že jsou spokojeni a že si užívají nejen možnosti pracovat, ale i cestovat a poznávat.

„Zdravíme do Volyně z irského Mallow a zasíláme pár informací a fotek z průběhu stáže.

Stáže se účastníme ve společnosti Mallow Joinery, která se zabývá výrobou stavebně truhlářských výrobků (kuchyňské linky, vestavěné skříně, schodiště, dveřní křídla, zárubně apod.). Ve firmě jsme si dosud prošli osazováním dveřních křídel do zárubní, osazováním kování do dveřních křídel a zárubní, přípravou povrchu dřeva před aplikací povrchové úpravy, výrobou soklových lišt, výrobou obložkových zárubní, expedicí hotových výrobků a také montáží interiérových dveří, soklových lišt a dřevěného schodiště. Pro výrobu výše uvedených výrobků používáme moderní obráběcí CNC linku. Kolektiv Mallow Joinery je velmi přátelský, nápomocný a ochotný nás v podstatě pustit k jakékoliv zakázce.

 O víkendech se společně s ostatními účastníky programu ERASMUS+ účastníme programu připraveného společností Your International training, případně si víkendový program organizujeme sami. Není toho málo, co už jsme stihli v Irsku navštívit. Nejen velká města - Dublin, Cork, Limerick, ale především krásné přírodní lokality - procházky kolem útesů, Killarney National Park, vrchol Torc Mountain.

Ubytováni jsme v hostitelské rodině, která je velice pozorná a se kterou si velice dobře rozumíme. Těšíme se, co nám přinesou následující měsíce."

 

PODZIM S ERASMEM PODZIM S ERASMEM PODZIM S ERASMEM PODZIM S ERASMEM PODZIM S ERASMEM PODZIM S ERASMEM PODZIM S ERASMEM PODZIM S ERASMEM PODZIM S ERASMEM PODZIM S ERASMEM PODZIM S ERASMEM
X