phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM

zveřejněno: 20.11.2019

JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM

 Důstojné, pestré, radostné, dojemné, rekordní - i takovými slovy by se dalo hodnotit 155. výročí naší školy, jehož oslavy proběhly v sobotu 9. listopadu. Už před osmou začali přicházet první návštěvníci a jejich počet rostl a rostl a noví hosté nepřestávali do školy proudit ani v odpoledních hodinách. Jedním z vrcholných okamžiků dne bylo samozřejmě slavnostní shromáždění, kdy konferenční sál (tělocvična) praskal ve švech.  Za „předsednický" stůl usedli významní hosté. Za mnohé lze jmenovat Ing. Martina Červeného, starostu města Volyně, doc. RNDr. Miroslava Brzezinu, CSc., rektora Technické univerzity v Liberci, prof. Ing. Štefana Barcíka, Ph.D., emeritního děkana Dřevařské fakulty TU ve Zvolenu, Dip Ing. Arve Johansena, honorárního konzula pro Severní Norsko. Pásmo slavnostních projevů zahájil hostitel RNDr. Jiří Homolka, ředitel naší školy. Jedním z nejdojemnějších, ale současně i nejhumornějších okamžiků se stalo vystoupení Františka Haška, narozeného r. 1927 a absolvujícího průmyslovku v roce 1951 (Úctyhodnost těchto čísel posuďte sami, až se dopočítáte). Jeho slova o vzdělání, o škole a o životě se hodně dotkla i lidí o několik generací mladších. Tuto oficiálnější a slavnostní část dne uzavřel přípitek, který pronesla Ing. Radka Maxová, poslankyně Evropského parlamentu.

Výročí slouží mimo jiné k představení současnosti školy, ale také k ohlédnutí za její minulostí. Minulost zastupovaly výstavy historických školních pomůcek, třídních tabel, maturitních plesových pozvánek a v neposlední řadě výstava tradičních školních třídních fotografií. Současnost pak výstavy prací dnešních, či nedávných studentů školy. Pobavit se návštěvníci mohli v herně u Klimešových, při filmových projekcích, zrelaxovat pak na žíněnkách a lezecké stěně v malé tělocvičně, nebo u Premianta a Repetenta ve velké posluchárně. Své místo našly ve škole také výstavy umělecké - fotografií Vladislava Hoška, obrazů Pavla Pavelky, studenta třídy DI4., a soch a dřevěných plastik Jana Novotného. Velmi příjemným zpestřením celého dne byly doprovodné akce, vystoupení volyňského divadelního uskupení PIKI s představením Jednou ty, jednou já (školní aula se ukázala být vhodným místem pro pořádání divadelního představení) a koncert Prácheňského souboru písní a tanců.

Ale úplně tím nejdůležitějším na výročí je, že se stává místem setkávání se a vzpomínání.  To je na něm to nejkrásnější! A volyňští průmyslováci se vracejí rádi a ve velkém počtu.

JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM JEDNOU PRŮMYSLOVÁKEM, NAVŽDY PRŮMYSLOVÁKEM
X