phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

OHLÉDNUTÍ ZA SPORTEM

zveřejněno: 20.12.2018

 

OHLÉDNUTÍ ZA SPORTEM

Letošní podzim byl již tradičně plný sportovních klání, některá nám v „přímém přenosu" unikla, proto napravujeme.

 

STOLNÍ TENIS 2018 - 1. MÍSTO V OKRESNÍM KOLE

Ve čtvrtek 25. září proběhlo na naší škole okresní kolo ve stolním tenise. Soutěže se zúčastnilo pět družstev dívek a šest družstev chlapců.

Náš tým zvítězil dvakrát 4:0 ve skupině (Euroškola a SOŠ Blatná) a do čtvrtfinále postoupil z prvního místa. V něm přehrál Gymnázium Strakonice. Ve finálovém utkání se SPŠ Strakonice jsme po velkém boji zvítězili těsně 4:3 a skončili na prvním místě. Po druhé v řadě jsme postoupili do krajského kola, které se bude konat v Jindřichově Hradci.

V soutěži dívek zvítězilo družstvo Gymnázia Strakonice. Děvčata z naší školy obsadila třetí místo.

Sestavy:

Václav Šmíro, Vojtěch Poslušný, Michal Sedláček

Nikola Abrahámová, Barbora Bártíková                

 

Stolní tenis SŠ a SOU - krajské kolo

V úterý 6. listopadu proběhlo v Jindřichově Hradci krajské kolo středoškolek ve stolním tenise, do kterého jsme postoupili díky vítězství v okresním kole.

Soutěže se zúčastnilo pět družstev chlapců a čtyři družstva dívek. Hrálo se systémem každý s každým do dosažení čtvrtého (u chlapců) a třetího (u dívek) bodu. Všechny zápasy se hrály na tři vítězné sety. Naše chlapecké družstvo ve složení Vojta Poslušný, Václav Šmíro, Michal Sedláček a Lukáš Pavel se díky třem výhrám umístilo na krásném druhém místě. Blahopřejeme!!

 

3. a 4. MÍSTO VE VOLEJBALE - OKRESNÍ KOLO 2018

Letošní okresní kolo ve volejbale středních škol se konalo 6. prosince 2018. Turnaj chlapců proběhl ve Strakonicích, děvčata hrála u nás ve Volyni.

Dívčího turnaje se zúčastnilo pět družstev, hrálo se systémem „každý s každým" do 15 bodů na dva hrané sety. V loňském roce odešlo několik maturantek, které tvořily jádro zkušeného týmu, a tak bylo družstvo děvčat složeno z hráček, která zatím pravidelně příliš netrénují. Přesto jsme dokázali jednou remízovat a jednou zvítězit. V konečném pořadí jsme obsadili čtvrté místo. Turnaj s přehledem ovládly volejbalistky Gymnázia Strakonice.

Také ve Strakonicích se turnaje zúčastnilo pět chlapeckých družstev, hrálo se také systémem „každý s každým", ale do 20 bodů na dva hrané sety. Jedno utkání jsme vyhráli, jedno prohráli a dvakrát jsme remízovali. V konečném pořadí obsadilo naše družstvo chlapců pěkné třetí místo. Zvítězilo Gymnázium Strakonice.

Mgr. Dušan Pilík

 

Challenge Cup - Krajské finále ve florbalu - 7. místo

Dne 14. 12. 2018 se uskutečnilo krajské finále ve florbalu SŠ.  Turnaj byl  uspořádán  v Soběslavi  za účasti  sedmi  nejlepších družstev v kraji.

Družstvo VOŠ a SPŠ Volyně se umístilo na sedmém místě po jedné remíze a dvou těsných prohrách.

V utkání s Gymnáziem J. Hradec, které skončilo 2 : 2, jsme bohužel inkasovali vyrovnávací gól 5 sekund před koncem a současně nastřelili dvě tyčky. Se SŠ COP Sezimovo Ústí jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem 0 : 1. Poslední  zápas  s  Gymnáziem  Písek  jsme  prohráli  2 : 4,  kdy jsme  za  stavu  2 : 3 hráli  power  play  a  inkasovali  gól  do  prázdné branky.

Výsledek lze považovat za úspěch, všechny zápasy byly velmi vyrovnané  a nutno připomenout, že naši žáci se utkali s těmi nejlepšími v kraji. Branky za náš tým vstřelili Filip Hájek, Jakub Roučka, Lukáš Trojáček a Kryštof Býček.

Mgr. M. Sosna

OHLÉDNUTÍ ZA SPORTEM OHLÉDNUTÍ ZA SPORTEM OHLÉDNUTÍ ZA SPORTEM OHLÉDNUTÍ ZA SPORTEM
X