phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ

zveřejněno: 28.11.2018

JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ

Dne 8.11.2018 se žáci oboru Vnitřní prostředí budov (druhého a třetího ročníku) a žáci Stavebnictví (druhého ročníku) vydali do Linze. Navštívili odbornou školu a školící středisko.

Škola má podobný charakter jako naše učiliště a je zaměřená na elektrikáře, topenáře, klempíře a pokrývače. Naše žáky nejvíce zaujalo pouze 10týdenní studium ve škole a zbytek roku práce ve firmách.

Ve škole žáci během 10 týdnů procházejí podle oborů různými dílnami, které jsou vybaveny špičkovou technikou. V době, kdy studují ve škole, mají k dispozici internát začleněný do dispozice školy, kde mohou využívat tělocvičnu, posilovnu i vnitřní bazén patřící škole. Škola prošla rekonstrukcí, je moderní a vzdušná.

Školicí středisko Wifi, největší v Horním Rakousku, je zaměřeno na mistrovské zkoušky pro dospělé, různé rekvalifikační kurzy, ale i studenti odborné školy tam skládají závěrečné zkoušky ve svém oboru. Středisko je ohromné, žáci měli možnost seznámit se s koncepcí různých sponzorů. Navštívili nejen různorodé dílny, kde je asi nejvíce zaujaly prostory na programování robotů a pro přípravu míchaných nápojů, ale také technické podlaží, kde jim byl vysvětlen princip vytápění a chlazení vzduchu, včetně rekuperace.

Vždy je dobré vidět, jak se podobné věci dělají jinde.

JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ JINÝ KRAJ, JINÉ ŠKOLSTVÍ
X