phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

PO STOPÁCH GAUDÍHO

zveřejněno: 13.06.2017

PO STOPÁCH GAUDÍHO

S programem Erasmus+ má naše škola dlouholeté zkušenosti, studenti VOŠ vyrážejí celkem pravidelně na zkušenou do Anglie, Slovinska, Německa, Slovenska. Pro letošní školní rok se ale podařilo získat prostředky z tohoto programu pro projekt Po stopách Gaudího pro 17 středoškoláků, konkrétně třeťáků, všech oborů. Základním kritériem výběru byl prospěch v předcházejících ročnících (a pak že na známkách nezáleží, jak si někteří pořád myslí). Letět do Španělska, strávit 14 dní v Barceloně, mít hrazeno vše, od dopravy, ubytování v centru města, stravy, kapesného, až po jízdenky hromadnou dopravou, pracovat v cizojazyčném prostředí a muset se dorozumět, vyzkoušet si tedy angličtinu „naostro", ve volnu si užívat u moře, skoro se dotknout trávníku FC Barcelony a jít po barcelonských stopách Gaudího, je určitě zážitek, na který se nezapomíná, a zkušenost, která je k nezaplacení.

Dejme prostor samotným studentům (upraveno a zkráceno):

„Praxe v Barceloně je pro mě neuvěřitelnou zkušeností. Ve volném čase jsme navštívili Font Màgica de Montjuïc, Torres Venecianes, katedrálu Sagrada Familia, park Güell a spoustu dalších památek. Nevynechali jsme ani zdejší akvárium, ulici La Rambla, pláž nebo tržiště La Boqueria. Doprava po Barceloně nám nedělala potíže."

„Praxe ve Španělsku pro mě byla obrovským přínosem do života. Náplní naší práce byla rekonstrukce veřejných koupelen. Místní lidé byli opravdu milí. Dostatečně jsme si procvičili angličtinu."

„Pracovní prostředí bylo příjemné, lidé milí a přátelští. Náplní mé práce byla výměna podhledových desek a koberců. Po práci jsme měli čas na obcházení zajímavých míst nebo slunění na pláži. Našla jsem si zde nové přátele."

Letošní praxe byly naprosto úžasné. Komunikace probíhala překvapivě dobře a s každým se nám podařilo dobrat se, k čemu jsme potřebovali. Doufám, že se budou konat i další podobné akce, neboť mi přijdou zcela a naprosto skvělé."

A my doufáme také.

PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO PO STOPÁCH GAUDÍHO
X