Pro uchazeče
Termíny maturitních plesů:
DI 4. - pátek 22. listopadu 2024
PS 4.B - pátek 13. prosince 2024
NDK 4. - pátek 7. února 2025
PS 4.A - pátek 21. února 2025
Aktuality:
KONEČNÉ UZAVŘENÍ MINULÉHO ŠKOLNÍHO ROKU
3.9.24
Všichni, učitelé, žáci i studenti, si užívali prázdnin, ale skupinu 16...EXPEDICE BODØ 2024
2.7.24
V květnu jsme se s několika studenty zůčastnili cesty do norského Bodø v...DEKTALENT
2.7.24
Naši studenti se zúčastnili prvního ročníku soutěže pro studenty...ROZMANITÝ CYKLOKURZ
29.6.24
V posledních dvou květnových týdnech se žáci 1. ročníků zúčastnili...Všechny aktuality
JIŽ PO JEDNADVACÁTÉ
zveřejněno: 26.04.2017
JIŽ PO JEDNADVACÁTÉ
Již po jednadvacáté pořádala naše škola dnes už mezi odbornou veřejností vyhlášený a všemi očekávaný seminář Dřevostavby.
Během dvou dnů bylo odpřednášeno 38 příspěvků a ve školních dílnách se prezentovalo přes 50 firem.
Novinkou letošního semináře byly dva workshopy. Probíhaly souběžně s hlavním programem v kongresovém centru školy. Zvědavost budil středeční pod názvem Gulliver - dřevěná vzducholoď nad centrem DOX. Kdo ho navštívil, opravdu nelitoval, neboť měl jedinečnou příležitost vidět všechny členy základního tvůrčího týmu pohromadě (sami pánové se nechali slyšet, že je to zřejmě poprvé a naposled), tedy vizionáře a investora Leoše Válku, realizátora myšlenky do architektonické podoby Martina Rajniše, Davida Kubíka, který projekt zhmotnil pomocí vizualizace ve 3D, a Zbyňka Šrůtka, technologa a konstruktéra, který vdechl dílu život a to i doslova jako jeden z týmu provádějícího montáž konstrukce. A právě Zbyněk Šrůtek vedl přednášku. Popsal cestu od nápadu k realizaci, zaměřil se podrobně na konstrukční řešení a vyzdvihl, na co jsou tvůrci obzvláště pyšní, že všechny použité materiály a prvky byly „made in Czech". V rámci závěrečné diskuze se účastníci ještě dozvěděli, že prostor v Gulliverovi je zasvěcen literatuře a je a bude využíván především jako místo autorského čtení a že vzbuzuje silné emoce.
Čtvrteční workshop tradičního účastníka semináře, Výzkumného centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze, se zabýval prostupem vlhkosti obvodovým pláštěm dřevostaveb. I on si našel své příznivce.