phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

INTERVIEW S VÍTĚZKOU

zveřejněno: 03.10.2016

INTERVIEW S VÍTĚZKOU

 

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl a.s. patří mezi firmy, které podporují talentované a pracovité studenty středních škol tím, že jim dávají možnost poměřit síly se svými vrstevníky v odborných soutěžích, v tomto případě v „Soutěži o nejlepší projekt" Do 7. ročníku této dvoukolové soutěže se přihlásilo 129 studentů z 18 středních průmyslových škol se stavebním zaměřením z celé České republiky. Odborná porota vybrala do 2. soutěžního kola 80 prací, z toho 50 v kategorii rodinného domu a 30 v kategorii projekt občanské stavby. V kategorii rodinného domu pro studenty 3. ročníku zazářila Lenka Grabmüllerová z VOŠ a SPŠ Volyně a obsadila 1. místo.

Porotci hodnotili technickou a grafickou úroveň zpracování dokumentace, celkové prostorové a funkční řešení díla, originalitu stavebně-technického řešení a rozsah využití výrobků firmy Wienerberger při konstrukčním řešení projektu.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo ve čtvrtek 22. září v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2016 v Praze.

Naše vítězka nejela ale do Prahy sama, doprovázela ji celá její třída i s třídním učitelem a současně konzultantem, Ing. Jiřím Neumitkou, protože škola získala jako bonus za úspěch své studentky 30 volných vstupenek.

 

Lenčini spolužáci využili příležitosti, zahráli si na novináře a vítězku vyzpovídali.

Proč sis vybrala právě dům Ing. arch. Korčáka?

Mám ráda funkcionalistické stavby, inspirují mě architekti Le Corbusier, Adolf Loos, L. Mies van der Rohe a stavby jako vila Tugendhat nebo Müllerova vila. Dům pana architekta Korčáka mě oslovil svým nevšedním vzhledem, funkcionalistickým šmrncem, ale přitom skvělým dispozičním řešením.

Jaké sis myslela, že máš šance na výhru?

Nulové v porovnání s kvalitními pracemi spolužáků, které se mi líbily. Když jsem konzultovala, někdy jsem se cítila bezmocně a před zhroucením. Ten projekt mi zabral mnoho a mnoho hodin. Vypila jsem hodně kávy a spala třeba tři hodiny. Měsíc před odevzdáním jsem při konzultaci zjistila, že mám použitý typ cihel, který se už nevyrábí, takže jsem musela všechno změnit. Ulevilo se mi, když jsem práci dala do desek a odevzdala.

Cos prožívala, když ses o výhře dozvěděla?

Četla jsem e-mail několikrát a stále jsem si neuvědomovala jeho obsah. Když mi to došlo, rozplakala jsem se.

Jak sis užila dnešní slavnostní den?

Bylo moc fajn, že jsme tu byli všichni, celá třída, kamarádi, přítel. Když jsem čekala na vyhlášení, začala ve mně stoupat nervozita, ale pak na pódiu to bylo v pohodě, byla jsem šťastná, když jsem obdržela certifikát a šek v hodnotě 10 000 Kč. Přípitek s ostatními výherci a malé občerstvení byl bonus na závěr.

Jak plánuješ naložit s výhrou a zúčastníš se soutěže i v letošním školním roce?

Za výhru si pořídím vysněný nový telefon. Myslím, že se tento rok opět zúčastním, letošní vítězství je pro mě velkou motivací.

Co ti práce na soutěžním projektu přinesla?

Dobrou zkušenost do dalších let a potvrdilo se mi, že ta práce za to stála a že s trochou snahy se dá zvládnout více, než očekáváme.

 

Můžeme si jen přát, aby úspěchy studentů volyňské průmyslovky pokračovaly i nadále.

INTERVIEW S VÍTĚZKOU INTERVIEW S VÍTĚZKOU INTERVIEW S VÍTĚZKOU INTERVIEW S VÍTĚZKOU INTERVIEW S VÍTĚZKOU INTERVIEW S VÍTĚZKOU INTERVIEW S VÍTĚZKOU INTERVIEW S VÍTĚZKOU INTERVIEW S VÍTĚZKOU
X