phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

HELUZ LEVEL UP 2022/2023
RAKOUSKÝ PŘÍSTUP
PRAŽCE A HOBLICE
VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO 2023
O škole Studenti Uchazeči

Pro uchazeče

Z Volyně za soutěží na ČVUT

zveřejněno: 01.02.2016

Z Volyně za soutěží na ČVUT

V pátek 22. ledna proběhl na půdě ČVUT 9. ročník soutěže pro studenty všech typů středních škol Hala roku JUNIOR, kterou vyhlašuje a pořádá stavební fakulta.

Jedná se o akční a napínavé klání, při kterém musí soutěžící projevit tvůrčí myšlení, týmovou spolupráci a odolnost vůči stresu, neboť spočívá v tom, že ve vymezeném čase dvou hodin za pomoci přidělených pomůcek a materiálu, polystyrenové desky, papíru, provázku a lepicích prostředků, vyrobí soutěžní týmy model podle zadání, které obdrží na počátku soutěžní doby.

V letošním ročníku šlo o zhotovení přemostění v délce 1,6 m, které mělo snést zatížení 10 kg. Pořadí bylo určováno podle poměru hmotnosti konstrukce a zatížení. Čím lehčí model, tím lepší umístění.

Jako jediný z Jihočeského kraje se do této soutěže zapojil tříčlenný tým studentů 4. ročníku stavebnictví z volyňské průmyslovky ve složení Jan Bárta, David Dumský a Vít Šťástka. Mezi 35 družstvy se Jihočeši neztratili, obsadili pěkné 7. místo. Jejich model (už mimo soutěž) snesl zatížení téměř 17 kg a sklidil uznání odborníků i z konstrukčního hlediska.

Jan Bárta, hlavní konstruktér a duše týmu, nám na otázku, co bylo v soutěži nejtěžšího, odpověděl, že nejsložitější bylo vyrovnat se s časovým tlakem, protože vymyslet řešení a sestrojit s velmi omezenými prostředky model během tak krátké doby byla situace, se kterou se on ani jeho spolužáci dosud nesetkali. Všichni se pak shodli na tom, že účast v soutěži byla velkou zkušeností a prověřila především jejich týmového ducha.  

A prohlédnout si můžete i video zpracované soutěžícími ...

Hala roku JUNIOR 2016

 

 

Z Volyně za soutěží na ČVUT Z Volyně za soutěží na ČVUT Z Volyně za soutěží na ČVUT Z Volyně za soutěží na ČVUT Z Volyně za soutěží na ČVUT Z Volyně za soutěží na ČVUT Z Volyně za soutěží na ČVUT
X