CZ | DE | EN

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola

Vítejte na stránkách - Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola


ROZHLEDNY Z KARTONU

V pátek 27. ledna proběhl pod záštitou děkanky Stavební fakulty ČVUT v Praze 10. ročník studentské soutěže Hala roku JUNIOR.

Tentokrát jsme postavili dva týmy. A-TEAM ve složení Lenka Grabmüllerová, Bohumil Chval a Václav Robl a DREAM TEAM, jehož členy byli Pavel Vojta, Jiří Jindra a Aneta Sluková (všichni soutěžící ze třídy PS4).

Oba týmy soutěžily v „adrenalinové" kategorii B, která vyžaduje od studentů pohotovost, rychlost, odolnost vůči časovému tlaku a dokonalou souhru.

Představte si pomyslnou startovací čáru, na ní 30 týmů, všichni naráz se dozvědí soutěžní zadání, mají 15 minut na zvolení strategie a technologického řešení a pak 2 hodiny na zhotovení modelu. Současně všichni obdrží materiál a pomůcky na zhotovení. Základním kritériem hodnocení je váha modelu a zátěžová zkouška. Konstrukce musí vydržet zátěž 5 kg. Vítězí nejlehčí model, který vydrží.

Letošním tématem byla ROZHLEDNA, materiálem 2 kusy kartonu, 4 dřevěné tyčky, špejle, lepenka a dvě tavící pistole.

Škoda, že se nehodnotí skutečné stavařské řešení, jediní my jsme zvolili technologické řešení příhradové konstrukce. Zajímavé je, že tuto strategii zvolila obě družstva naprosto nezávisle na sobě, což svědčí o odborném rukopisu naší školy.

 

Příprava modelu - video

Zatěžovací zkouška A-TEAM - video

Zatěžovací zkouška DREAM TEAM - video


© Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Resslova 440, Volyně