O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Okresní kolo ve florbalu středních škol

zveřejněno: 20.03.2017

Letošní okresní kolo ve florbalu středních škol se konalo 15. března 2017 ve Strakonicích. Podařilo se přihlásit družstva děvčat i chlapců. Vzhledem k jarním prázdninám a lyžařskému kurzu však nebylo možné uspořádat žádný trénink.

Dívky

Dívčího turnaje se zúčastnilo pět družstev, které hrály systémem „každý s každým". Hrací doba byla určena na 15 minut.

První utkání jsme hráli proti družstvu z Blatné. Už po dvaceti vteřinách jsme dostali první gól. Hráli jsme sice bojovně, ale příliš zbrkle jsme se zbavovali míče, nekombinovali a zbytečně řešili osobní souboje. Ve čtvrté minutě jsme inkasovali podruhé. Snížili jsme zásluhou Petry Černé až ve 12. minutě. I když jsme měli několik střeleckých šancí, stav utkání se už nezměnil.

Do druhého utkání se strakonickou průmyslovkou jsme nastoupili v pozměněné sestavě. Ve čtvrté minutě využila chybné rozehrávky soupeřek Štěpánka Šimurdová a vedli jsme 1 : 0. Bohužel v sedmé minutě soupeř srovnal a stále více se prosazoval v útočné fázi, tlakem do velkého brankoviště si vytvářel další šance, které proměnil v desáté minutě a před koncem zápasu. Prohráli jsme tedy 1 : 3.

Ve třetím utkání jsme proti Gymnáziu Strakonice předvedli nejlepší výkon. Klidnější rozehra a přechod do útoku, finální přihrávky a střelba, to vše vycházelo. Bohužel nám chybělo střelecké štěstí a proti byl také kvalitní výkon brankářky soupeře. Gymnázium jsme přestříleli 12/2, přesto jediný gól padl v desáté minutě do naší sítě.

Podobný výkon jsme předvedli i v posledním utkání, kde jsme dokázali střelecky eliminovat nejlepší hráčku sousední volyňské školy. Jediný gól utkání ale vstřelil ve druhé minutě náš soupeř - vítěz celého turnaje.

Přestože jsme tentokrát nedokázali vyhrát žádné utkání a skončili na pátém místě, většinou jsme drželi se soupeři krok. Možná nám chybělo trochu více herní pohody a také štěstí. Určitě je co zlepšovat. Individuální držení a vedení míče, kombinaci s využitím všech hráčů v poli a samozřejmě střelbu.

Mgr. Dušan Pilík

Sestava - útok: Černá, Šimurdová, Holánková/Kodýdková, Kubernová, Maunová

Sestava - obrana: Navrátilová, Fulínová/Hrochová, Dvořáková

Brankář: Svobodová

Chlapci

Družstvo chlapců SPŠ Volyně nastoupilo ve své skupině B proti dvěma soupeřům, SOU Blatná a SRŠ Vodňany. Dobrá hra, nasazení a vzájemná spolupráce pomohly nad Blatnou zvítězit, ale proti loňským vítězům z Vodňan se i přes podání kvalitního výkonu naše družstvo nedokázalo prosadit.

Protože z jednotlivých skupin postupovali do postupové tabulky první a druhý, nepochybovali jsme o svém postupu a těšili se na zápas s vítězem skupiny A. K velkému překvapení všech zúčastněných však SOU Blatná dokázalo porazit vodňanské rybáře, a tak došlo na určení pořadí dle skóre. To nás bohužel odsunulo na třetí, nepostupové místo.

Všem hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci SPŠ Volyně na turnaji středních škol ve florbalu.