phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

Seminář Dřevostavby 2015

zveřejněno: 25.04.2015

Seminář Dřevostavby 2015

Ve dnech 1. a 2. dubna 2015 uspořádala Vyšší odborná škola Volyně ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě již devatenáctý ročník odborné konference „Dřevostavby 2015". Jeho hlavním cílem bylo stejně jako v předchozích letech popularizovat dřevostavby jako moderní stavební systém využívající obnovitelnou surovinu, ale také zviditelnit školu existující v podmínkách malého města v podhůří Šumavy.

Na letošním ročníku se v rámci obou dní uskutečnilo celkem 41 přednášek, se kterými vystoupili přední odborníci z výrobní, projekční a akademické sféry ze Slovenska, Rakouska, Německa, Švýcarska, Belgie, Finska, Kanady, Itálie, Estonska, Lucemburska a České republiky. Nad celou konferencí převzali záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo průmyslu a obchodu. Nejvíce všechny pořadatele potěšila návštěva obchodního rady Velvyslanectví Rakouska pro Českou a Slovenskou republiku pana Mag. Christiana Millera.

V rámci semináře proběhla i zahajovací konference v nově otevřeném přednáškovém centru v suterénu školy. Všichni účastníci si též mohli prohlédnout za provozu CNC technologii pro výrobu dřevěných konstrukcí ve vzdělávacím středisku  školy a v celé své kráse se mohlo ukázat i město Volyně, které svou osobní účastí reprezentoval pan starosta Ing. Václav Valhoda. Podle prvních ohlasů zaznamenaných bezprostředně po skončení konference zvládli zaměstnanci a studenti školy organizaci s příslušnou dávkou noblesy a s úsměvem na rtech a přispěli tím ke zviditelnění školy a města Volyně. Během konference již probíhala první jednání o příspěvcích připravovaných pro jubilejní 20.ročník konference „Dřevostavby 2016", který se uskuteční v tradičním předvelikonočním termínu ve dnech 23. a 24. března 2016.