phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Absolventi studentům

zveřejněno: 02.01.2024

Možná vás na našich stránkách zaujalo množství odborných exkurzí, které spojovalo datum 7. prosince. To mělo jeden velmi zásadní důvod. Ten den se totiž ve škole konal odborný seminář INTET zaměřený na interiérovou tvorbu, jednalo se o obnovenou tradici seminářů Interiéry. Součástí programu bylo v odpoledních hodinách setkání našich absolventů se současnými studenty oboru design interiéru ve školní aule ve formátu PECHA KUCHA. Se svými zkušenostmi po dokončení průmyslovky se s námi přijeli podělit čtyři absolventi, shodou okolností ze tří prvních ročníků existence oboru na škole. První se představila Magda Prášková (Fousová), která vystudovala Průmyslový design na ČVUT, má za sebou mnoho úspěšných projektů a v současné době pracuje v ateliéru IRBER ARCHITEKTI v Písku. Je příkladem toho, že se člověk nesmí bát životních výzev, neboť od designu k architektuře je přece jen trochu daleko. Druhá se představila Katka Farková, vystudovala bakalářský program stejného oboru, co nejrychleji se chtěla vrhnout do praxe interiérového designéra, což se jí podařilo. Zakotvila v Praze a ukázala nám, co všechno tato práce obnáší. Není to jen o tvořivosti a nápadech, ale hodně také o trpělivosti, jednání s lidmi a napjatých termínech. Studenty muže zastupoval Honza Kulhánek, vystudoval průmyslový a produktový design na ČVUT, v současné době pokračuje v doktorském studiu na VŠCHT a zabývá se ekodesignem. Se svým životním příběhem seznámil studenty poté, kdy odpřednášel svůj příspěvek v rámci hlavního programu. Poslední pak vystoupila Markéta Macháčková, která vystudovala architekturu a stavitelství také na ČVUT v Praze, pracuje v oboru, ale ve firmě využívá i své znalosti a dovednosti ze středoškolského studia.

Dvě a půl hodiny utekly jako voda, bylo vidět, že byli posluchači zaujati, padalo dost otázek, panovala uvolněná a příjemná atmosféra a doufáme, že si mnozí v sále uvědomili, že mají svou profesní dráhu ve svých rukou a že se nemají nechat odradit ani případnými dílčími neúspěchy.

Absolventi studentům Absolventi studentům Absolventi studentům Absolventi studentům Absolventi studentům Absolventi studentům Absolventi studentům Absolventi studentům Absolventi studentům Absolventi studentům Absolventi studentům Absolventi studentům
X