phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

ČTVRTSTOLETÍ V ČÍSLECH
S NOVÝM ROKEM NOVÉ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY NA DOMOVĚ MLÁDEŽE
O POHÁR HEJTMANA VE SMÍŠENÉM VOLEJBALE - KRAJSKÉ KOLO
DERNIÉRA TŘÍDY DI4.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Aktuality:

ČTVRTSTOLETÍ V ČÍSLECH

12.4.24

Už celých 25 let pořádá naše škola odbornou konferenci Dřevostavby. To,...

S NOVÝM ROKEM NOVÉ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY NA DOMOVĚ MLÁDEŽE

12.4.24

  Leden 2024   V průběhu celého měsíce ledna probíhal v naší...

O POHÁR HEJTMANA VE SMÍŠENÉM VOLEJBALE - KRAJSKÉ KOLO

12.4.24

Po vítězství v okresním kole druhého ročníku turnaje smíšených...

DERNIÉRA TŘÍDY DI4.

9.4.24

Úterý 12. března slibovalo už od rána pro třídu DI4. zajímavý, ale...

Všechny aktuality

MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA

zveřejněno: 07.10.2022

MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA

Ve dnech 21. - 22. září se dočkali své odborné exkurze také nábytkáři. Jedná se o tradiční akci, která přináší studentům mnoho zajímavého po odborné stránce, ale i po kulturní a společenské. 

První den jsme navštívili společnost SWN Moravia s. r. o. Mladoňovice, kde jsme si mohli prohlédnout výrobu schodišť od skladů sušárny řeziva až po montáž. Provázel nás Ing. Jaroslav Nekula a nebylo moc překvapivé, že absolvoval naši školu v roce 1990.

Pak jsme vystoupali na Hostýn, místo s výjimečnou atmosférou a bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a křížovou cestou od Dušana Jurkoviče.

Druhý den nás čekala velmi zajímavá návštěva firmy TON a.s. Bystřice pod Hostýnem, unikátní svou tvorbou ohýbaného nábytku, mít možnost ještě dnes vidět ryze ruční výrobu a fortel zdejších mistrů je opravdovým zážitkem. Poté jsme přejeli do Holešova do firmy CZECH POLYWOOD s. r. o., kde vyrábějí dýhy, překližky a lamely. Poslední firmou, kterou jsme navštívili, byla Trachea, a.s. Holešov, kde se specializují na obalování nábytkových dvířek.

Stihli jsme toho hodně a určitě budeme vzpomínat.

 

 

MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA MORAVSKÁ STUDIJNÍ CESTA
X