phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI

zveřejněno: 05.12.2018

NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI

Je čas adventu a blížících se Vánoc, které mají mnozí z nás spojeny nejen se stromkem, cukrovím a dárky, ale také s betlémy. A jeden takový vznikl v průběhu dvou školních roků  u nás ve škole, kde na něm pracovala celá třída oboru design interiéru v 1. a 2. ročníku při hodinách řezbářství v rámci své praktické výuky. S myšlenkou vytvořit betlém přišel jejich učitel a současně známý volyňský řezbář a „betlémář" Jaroslav Frencl.  Betlém byl do nedávné doby k vidění v řezbářské dílně ve škole a nikdo netušil, jak ho využít a jaký osud ho čeká.  A najednou přišla panu Frenclovi nabídka z Muzea Jindřichohradecka, které se mimochodem na betlémy zaměřuje a vlastní jejich mimořádnou sbírku, zda by se nechtěl nějakým betlémem prezentovat na 5. mezinárodní soutěžní výstavě betlémů pod názvem Nožík Tomáše Krýzy, která se koná jednou za pět let, a on nabídl práci svých studentek a studentů.

Odborníci, PhDr. Jaroslav Pikal, ředitel muzea, a Mgr. Alexandra Zvonařová, kurátorka výstavy, betlém do soutěže přijali, což lze už samo o sobě považovat za veliký úspěch. Tím ale příběh našeho školního betlému nekončí. Jindřichohradečtí dokonce projevili zájem ho od školy odkoupit a zařadit ho do stálé expozice betlémů Muzea Jindřichohradecka.

24. listopadu proběhla slavnostní vernisáž této soutěžní výstavy v kostele sv. Jana Křtitele za účasti mnoha návštěvníků, kteří nenechávali volyňský betlém bez povšimnutí a to je v konkurenci dalších 99 vystavených betlémů nejlepší vizitkou umu našich studentek a studentů. Pokud byste chtěli tuto výstavu navštívit, máte možnost do 6. ledna roku 2019.

Katalog výstavy si je možné prohlédnout v knihovně, neopomeňte stranu 132.

NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI NÁŠ BETLÉM V JINDŘICHOVĚ HRADCI
X