phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Nahlédnutí do praxe

zveřejněno: 14.06.2018

NAHLÉDNUTÍ DO PRAXE

Období ústních maturitních zkoušek tráví studenti 2. a 3. ročníků na odborné praxi. Třeťáci pak vesměs ve skutečném profesionálním prostředí - ve firmách. Letos se zaměříme na žáky oboru vnitřní prostředí budov (VPB), protože odborníků je na trhu práce nedostatek a jeho absolventi se budoucnosti bát nemusí. Praxe také ukázala profesní šíři tohoto oboru.

K jaké činnosti se tedy studenti dostali? Velmi často k vodoinstalatérským pracím, jako jsou výměny čerpadel, spojování potrubí, montáž venkovní kanalizace, výměna stoupaček, budování cestní sítě, budování závlah. V oblasti vytápění pak k montáži podlahového vytápění, sálavých panelů, topných těles, rozvodů ústředního topení.

Zástupci firem  F. Žák, vodoinstalatérské práce, FIKUPO, Intoma Čkyně, Prima, J. Chval - vodoinstalatérství, Tomáš Prokop, Sdružení Jiří Štědrovský a Strommy company s.r.o., kteří měli studenty na starosti, byli s jejich přístupem a prací spokojeni. A hodnocení studentů?  Velká spokojenost především s možností osahat si věci, které znají jen teoreticky.

X