phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE

zveřejněno: 22.03.2018

TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE

12. březen byl pro třídu DI4 výjimečným dnem. Naposledy vyrazila na odbornou exkurzi. Cílem byl Veletržní palác a jeho sbírka moderního umění a Národní divadlo.

Pavlína Svobodová, účastnice exkurze, napsala o Veletržním paláci: „ Od naší velmi příjemné průvodkyně jsme se dozvěděli, že většina směrů výtvarného umění (expresionismus, kubismus, sociální umění, abstrakce, surrealismus, funkcionalismus) je silně spjata s literárními směry tohoto období. Co nás překvapilo, byla informace, že kubismus se jen u nás objevuje i v architektuře, užitém umění a sochařství a že vlastníme jednu z největších sbírek kubistických obrazů na světě. Výstava, alespoň pro mě, byla velmi poučná a u maturity se tyto informace určitě můžou hodit."

Rozchodu někteří využili tak, že navštívili výstavu Kamila Lhotáka probíhající v Obecním domě.

Společný program pak pokračoval odpoledne prohlídkou interiérů Národního divadla. Ještě jednou má slovo Pavlína: „Myslím si, že celá třída byla uchvácena interiérem hlediště. Nad hlavami se nám houpal velkolepý lustr, který osvěcoval stropní malby. Určitě musím toto divadlo ještě jednou navštívit."

TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE TRADIČNÍ ZÁVĚREČNÁ EXKURZE
X