phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE

zveřejněno: 02.03.2018

ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE

 

10. listopadu 2017 byla v Jeruzalémě slavnostně otevřena rozhledna v podobě kaktusu architekta Martina Rajniše. 14. února 2018 dostali výjimečnou možnost vyslechnout si celý její příběh studenti a pedagogové naší školy. Nemohli si přát erudovanějšího přednášejícího. Byl jím inženýr Zdeněk Šrůtek, externí učitel školy a „pravá ruka“ pana architekta.

Co nás zaujalo? Dřevěná konstrukce (z českých smrků) uprostřed kamenného města, tvar kvetoucího kaktusu (odkaz na hebrejštinu), technologické řešení, např. odtoku vody, dobrodružný transport (všechny prvky byly expedovány z ČR), sprint v realizaci (cca 2 měsíce), adrenalinové dokončení (2 hodiny před slavnostním otevřením).

Prezentace byla samozřejmě doprovázena a velmi oživena zajímavými fotografiemi a videem. Po jejím skončení čekal pana inženýra hlasitý potlesk, proto snad ani není nutné dodávat, jak velkým zpestřením pro nás přednáška byla.

 

 

ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE ESTER TOWER – DŘEVĚNÁ ROZHLEDNA V „KAMENNÉM“ MĚSTĚ PŘEDSTAVENA NA NAŠÍ ŠKOLE
X