phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Hala JUNIOR 2018

zveřejněno: 17.01.2018

HALA ROKU JUNIOR = HRAVOST, TVOŘIVOST A ADRENALIN

Hala roku JUNIOR je soutěž hravá, tvořivá, adrenalinová, a možná i proto se jí pravidelně zúčastňují naše studentky a studenti. O tom, jak to bylo letos, si můžete přečíst v následujících příspěvcích.

 

Hala roku JUNIOR 2018 - pohled týmu TWIBLES

V pátek 12. 1. 2018 se 5 žáků třídy PS 4 zúčastnilo soutěže Hala roku JUNIOR. Soutěž každoročně pořádá ČVUT v Praze a je určená studentům středních škol. Tento rok naši školu zastupovala 2 družstva, TWIBLES, ve složení Zdeňka Sedláčková a Veronika Kotrbová, a Brabčáčci, ve složení Lukáš Hozman, Natálie Fulínová a Ondřej Brabec.

Soutěž probíhala ve 2 kategoriích. Kategorie A se zúčastnilo pouze družstvo TWIBLES. Jeho úkolem bylo doma sestavit z určených materiálů model jeřábu o hmotnosti maximálně 300g. Tento zprvu zdánlivě nemožný úkol se večer před odjezdem na soutěž podařil splnit. Jeřáb byl převážně z překližky vyřezané školním laserem, provázků a špejlí. Model se poté na ČVUT podrobil zatěžovací zkoušce, kde se hodnotila efektivita modelu, tzn. co největší únosnost při co nejnižší vlastní hmotnosti. Náš jeřáb vážil 241 gramů a přenesl více než desetinásobek této váhy, což bohužel na umístění nestačilo, ale model si i přesto svým zpracováním získal mnoho obdivu. Vítězem kategorie A se stal model o hmotnosti 83,4 gramů, který přenesl více než osmdesátinásobek své váhy.

V kategorii B bojovala obě družstva a jejich úkolem bylo postavit na místě z dostupných materiálů, převážně kartonu, část halového zastřešení. Po 2 hodinách se modely zvážily a týmy je postupně zatěžovaly podle zadání. I v této kategorii se hodnotila efektivita modelů. Tady zazářil tým Brabčáčci, který se svým modelem získal výborné 3. místo a později i speciální ocenění tzv. Divokou kartu, která se udělovala v každé kategorii pouze jednou a není předem specifikováno, za co konkrétně bude udělena.

V soutěži se mohlo dařit lépe, ale i tak jsme měli úspěch a celý den, i když často plný nervů, jsme si užili. Zvláštní dík patří našemu třídnímu Ing. Františku Němcovi, bez kterého bychom se nejspíš soutěže nezúčastnili.

Zdeňka Sedláčková

 

Hala roku JUNIOR 2018 pohled týmu Brabčáčci

V pátek 12. ledna proběhla středoškolská studentská soutěž Hala roku Junior pořádaná stavební fakultou ČVUT v Praze. Z naší školy byly vyslány dva soutěžní týmy z třídy PS4. TWIBLES (Zdeňka Sedláčková, Veronika Kotrbová) a Brabčáčci (Lukáš Hozman, Ondřej Brabec, Natálie Fulínová).

Soutěžilo se ve dvou kategoriích.

První, kategorie A, byla z předem připravených modelů. Úkolem soutěžících bylo navrhnout a zhotovit model jeřábu z předem daného materiálu. V této kategorii se zúčastnil pouze tým TWIBLES. Jejich jeřáb přenesl 2,55 kg, vážil 241 g a s tímto poměrem se umístil na krásném 13. místě.

            V druhé kategorii, kategorii B, se soutěžilo o nejefektivnější model, tedy o model s největším poměrem mezi celkovou únosností modelu a jeho vlastní tíhou, stejně jako v kategorii A. Rozdíl byl v tom, že příprava modelů probíhala až na stanovištích na fakultě a za úkol bylo zhotovit příhradový vazník, který měl překlenout 1,2 metru. Zde se zúčastnily oba týmy, TWIBLES i Brabčáčci, které se zadání chopily statečně. V 15 minutách jsme měli vymyslet řešení a strategii, jak budeme postupovat ve zbylých dvou hodinách. Čas utíkal rychleji, než bychom si přáli. Souhra. Přesnost. Pečlivost. To pomohlo týmu Brabčáčci k umístění se na 3. místě a k udělení „Divoké karty" za konstrukční řešení z celkových 36 družstev. Tým TWIBLES se umístil na 34. místě.

„Na to, že na začátku jsme měli jen dvě kartonové desky, provázek, pár špejlí a tavnou pistoli jsme si vedli velmi dobře. Náš model vážil 224,7 g a přenesl zatížení málo přes 8 kg," okomentoval Ondřej Brabec z týmu Brabčáčci.

Jako odměnu za účast jsme si odnesli dobrý pocit, zkušenosti a také 3000Kč za 3. místo.

Děkujeme našemu třídnímu učiteli panu Ing. Františku Němcovi za podporu.

N. Fulínová a L. Hozman

 

Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018 Hala JUNIOR 2018
X