phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

HELUZ LEVEL UP 2022/2023
RAKOUSKÝ PŘÍSTUP
PRAŽCE A HOBLICE
VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO 2023
O škole Studenti Uchazeči

Pro uchazeče

ZA SPONKAMI NA SEVER

zveřejněno: 21.11.2017

ZA SPONKAMI NA SEVER

Nejdelší cesta čekala během exkurzního dne na třídy NDK2, NDK3 a NDK4. Firma BeA se sídlem v Lobendavě (Šluknovský výběžek) má velmi dobré vztahy s naší školou a nabídla studentům nejen možnost návštěvy ve své firmě, ale hradila i náklady s exkurzí spojené.

Tématem exkurze byla výroba sponek převážně pro nábytkářský a dřevařský průmysl, neboť firma vyrábí hřebíkovací a sponkovací pistole, hřebíky a sponky. Většinu studentů zaujala zejména výroba hřebíků, kterou ještě nikdy neměli možnost vidět na vlastní oči.

Po důkladné prohlídce závodu v Lobendavě jsme se přesunuli do Vilémova, kde jsme měli možnost zhlédnout plně automatizovanou výrobu sponek i s balicí jednotkou.

Žáci hodnotili exkurzi jako zajímavou a přínosnou, protože blízké setkání s praxí je totiž to nejlepší, co může škola studentovi nabídnout. Jediným mínusem exkurze byla vzdálenost a dlouhá a únavná cesta.

                                                                                                                             V. Šindelář, V. Švejda (upraveno)

ZA SPONKAMI NA SEVER ZA SPONKAMI NA SEVER ZA SPONKAMI NA SEVER ZA SPONKAMI NA SEVER ZA SPONKAMI NA SEVER ZA SPONKAMI NA SEVER ZA SPONKAMI NA SEVER ZA SPONKAMI NA SEVER ZA SPONKAMI NA SEVER ZA SPONKAMI NA SEVER
X