phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE

zveřejněno: 04.05.2017

STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE

Dne 19. dubna jsme se, třída PS3 spolu s paní učitelkou Polankovou a panem třídním učitelem Němcem, zúčastnili exkurze v Plasech. Nejdříve jsme navštívili Centrum stavitelského dědictví. Zde nás paní průvodkyně seznámila se stavebními materiály, typy stavebních konstrukcí od základů stavby přes úpravu povrchů, typy výplní otvorů a příslušnou technickou výbavu budov až po střechy. Nejvíce nás však zaujal obrovský model krovu kláštera. Byl to totiž velmi křehký a precizní výtvor. A pokud se někdo přiblížil velmi blízko, začal zvonit alarm. I když nás na to paní průvodkyně několikrát upozornila a říkala, že to opravdu bude zvonit, našlo se pár spolužáků (všichni víme, o koho jde), kteří ostrahu vyzkoušeli.  Prohlídku jsme zakončili rozchodem a mohli jsme se podívat do dětského koutku. Tady nás zaujaly dřevěné kostičky. Stavěli jsme si hrady, věže a další různé výtvory. Učitelé měli radost, že aspoň něco nás natolik zaujalo, že byl na chvilku klid. Dalším naším cílem byl plaský klášter. Dozvěděli jsme se, jak byl postaven, jaká je jeho historie a jak funguje dnes.  Osobně bych výlet zhodnotila jako velmi povedený. A po přečtení zápisů v návštěvních knihách, si myslím, že se exkurze líbila i ostatním. Jejich vtipné poznámky všem vykouzlily úsměv na tváři.

Nakonec bych chtěla poděkovat naším učitelům, že tuto exkurzi s námi přežili bez jakýchkoliv problémů a možná i s příjemnými zážitky.

Natálie Fulínová

STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE STAVITELSKÉ DĚDICTVÍ ANEB TROCHA HISTORIE NIKOHO NEZABIJE
X