phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

PRAŽSKÁ TEČKA ZA ODBORNÝMI EXKURZEMI

zveřejněno: 04.04.2017

PRAŽSKÁ TEČKA ZA ODBORNÝMI EXKURZEMI

Dne 23. března jsme se vydali do Prahy na naši poslední společnou odbornou exkurzi. Hned po příjezdu jsme zavítali do Národní galerie - Veletržního paláce, kde na nás již čekal průvodce a komentovaná prohlídka výstavy děl z přelomu 19. a 20. století mohla začít. Většina z nás viděla poprvé originály nám dobře známých umělců (ať žijí dějiny umění) Kupky, Muchy, Preislera, Myslbeka, ale třeba i Picassa, Moneta či Braquea.

Druhým cílem byla zlatá kaplička - Národní divadlo Nebyli jsme ovšem na žádném představení, jak by se mohlo předpokládat, nýbrž na prohlídce téměř všech prostor budovy, od sklepa a základních kamenů, přes hlediště a postupně jsme vystoupali na úroveň II. galerie až téměř pod střechu, bezva byla terasa. Doufáme, že z této prohlídky uplatníme znalosti u blížící se maturitní zkoušky z dějin umění.

Tečkou na závěr se stala ne tak velká výstava Studentského designu na Národní třídě, kde jsme mohli vidět i práce loňských maturantů z naší školy.

 Poté už jsme všichni pospíchali na autobus, ve kterém jsme si společně cestou domu zazpívali, a odjížděli s pocitem, že jsme snad zase o něco málo moudřejší.

Jaroslav Košatka, Veronika Váchová DI4

PRAŽSKÁ TEČKA ZA ODBORNÝMI EXKURZEMI PRAŽSKÁ TEČKA ZA ODBORNÝMI EXKURZEMI PRAŽSKÁ TEČKA ZA ODBORNÝMI EXKURZEMI PRAŽSKÁ TEČKA ZA ODBORNÝMI EXKURZEMI PRAŽSKÁ TEČKA ZA ODBORNÝMI EXKURZEMI PRAŽSKÁ TEČKA ZA ODBORNÝMI EXKURZEMI
X