phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

VELETRŽNÍ TÝDEN

zveřejněno: 14.02.2017

VELETRŽNÍ TÝDEN

Praha v uplynulém týdnu hostila dva významné veletrhy: Dřevostavby, Moderní vytápění na Výstavišti v Holešovicích a FOR PASIV, CESTY DŘEVA v Letňanech. Ani na jednom jsme nechyběli jako vystavovatelé, ale ani jako návštěvníci.

 

Ve čtvrtek 2. února vyrazili na prvně jmenovaný veletrh studenti 3. a 4. ročníku oboru dřevěné konstrukce.

Pepa Fousek, 4. ročník, se s námi podělil o své zážitky. „Naše výprava započala ve čtvrtek ráno na strakonickém autobusovém nádraží směr Praha. Vzhledem k tomu, že se nástupiště cestujícími přímo hemžilo, jsme byli vděční těm spolužákům, kteří nám dříve připomněli koupit si místenky.

Cesta probíhala i přes nepřízeň počasí poměrně klidně, dokud nám naše putování nezkřížil zledovatělý kopec. Z ledového království nás po hodině vysvobodili pracovníci údržby silnic, kteří ledovku efektivně nasolili.

Poté, co jsme dorazili do Prahy na Anděla, nás čekala cesta tramvají na zastávku Holešovice. A tam jsme vstoupili do džungle tvořené propagačními stánky nejrůznějších společností.

První hala byla určena pro prezentaci firem zabývajících se vývojem a prodejem kotlů. Pro náš obor byly zajímavější haly následující, kde se nacházely dřevozpracující společnosti. Mohli jsme zde zhlédnout například vzorovou stavbu ukazující možnosti využití dřeva, různé druhy konstrukcí, spojů, profilů a nosníků.

I přesto, že jsme se nacházeli až v Praze, jsme potkali známé tváře a to ve stánku naší školy, která zde dostala prostor také se prezentovat (jako jediná střední odborná škola). Ve stánku bylo poměrně rušno, nejvíce se návštěvníci, především z řad odborné veřejnosti, zajímali o dřevostavby realizované ve školním CNC středisku."

 

Ve čtvrtek 9. února odjeli na FOR PASIV stavaři druhého a čtvrtého ročníku, třeťáci vépébáci a vošáci oboru Nízkoenergetické a pasivní objekty. Hlavním tématem letošního ročníku byl Život v pasivním domě a Řízené větrání. Prezentovalo se zde téměř tři sta společností z deseti zemí.

Souběžně s FOR PASIVEM probíhal veletrh CESTY DŘEVA, jehož cílem bylo mapovat cestu dřeva z lesa přes jeho zpracování až po výrobu srubů, roubenek a jiných dřevostaveb.

V rámci doprovodného programu proběhl projekt ROUBENKA NAŽIVO. Citujeme z tiskové zprávy: „... kdy zde budou studenti Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Volyně ve spolupráci s firmou DEKWOOD stavět průčelí roubenky." Studenti VOŠ pod vedením Štefana Šmíra nejdříve ve školním středisku požadovanou část roubenky vyrobili a na veletrhu postavili. Budila velký zájem.

VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN VELETRŽNÍ TÝDEN
X