phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

ROZHLEDNY Z KARTONU

zveřejněno: 08.02.2017

ROZHLEDNY Z KARTONU

V pátek 27. ledna proběhl pod záštitou děkanky Stavební fakulty ČVUT v Praze 10. ročník studentské soutěže Hala roku JUNIOR.

Tentokrát jsme postavili dva týmy. A-TEAM ve složení Lenka Grabmüllerová, Bohumil Chval a Václav Robl a DREAM TEAM, jehož členy byli Pavel Vojta, Jiří Jindra a Aneta Sluková (všichni soutěžící ze třídy PS4).

Oba týmy soutěžily v „adrenalinové" kategorii B, která vyžaduje od studentů pohotovost, rychlost, odolnost vůči časovému tlaku a dokonalou souhru.

Představte si pomyslnou startovací čáru, na ní 30 týmů, všichni naráz se dozvědí soutěžní zadání, mají 15 minut na zvolení strategie a technologického řešení a pak 2 hodiny na zhotovení modelu. Současně všichni obdrží materiál a pomůcky na zhotovení. Základním kritériem hodnocení je váha modelu a zátěžová zkouška. Konstrukce musí vydržet zátěž 5 kg. Vítězí nejlehčí model, který vydrží.

Letošním tématem byla ROZHLEDNA, materiálem 2 kusy kartonu, 4 dřevěné tyčky, špejle, lepenka a dvě tavící pistole.

Škoda, že se nehodnotí skutečné stavařské řešení, jediní my jsme zvolili technologické řešení příhradové konstrukce. Zajímavé je, že tuto strategii zvolila obě družstva naprosto nezávisle na sobě, což svědčí o odborném rukopisu naší školy.

 

Příprava modelu - video

Zatěžovací zkouška A-TEAM - video

Zatěžovací zkouška DREAM TEAM - video

ROZHLEDNY Z KARTONU ROZHLEDNY Z KARTONU ROZHLEDNY Z KARTONU ROZHLEDNY Z KARTONU ROZHLEDNY Z KARTONU ROZHLEDNY Z KARTONU ROZHLEDNY Z KARTONU ROZHLEDNY Z KARTONU ROZHLEDNY Z KARTONU ROZHLEDNY Z KARTONU ROZHLEDNY Z KARTONU ROZHLEDNY Z KARTONU
X