phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Interiéry 2016

zveřejněno: 21.11.2016

Interiéry 2016 - DEN OTEVŘENÝ PRAXI

Čtvrtek 3. listopad nebyl na VOŠ a SPŠ Volyně obvyklým školním dnem. Marně byste hledali třídy plné žáků, čekali zvonění a přestávkové hemžení po chodbách. Ne že by prostory školy zely prázdnotou, ba naopak, ale mohli jste narazit na děkany a proděkany vysokých škol, např. TU Zvolen, Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, na zástupce odborných firem prezentujících své výrobky, na odborníky z praxe.

 Co mimořádného se na půdě školy dělo? Odpověď je jednoduchá, konal se 5. ročník mezinárodního odborného semináře Interiéry 2016, jehož cílem, jak řekl v zahajovacím proslovu ředitel školy RNDr. Jiří Homolka, je „přiblížit školu odborné praxi s jediným úmyslem - pomoci našim absolventům a studentům při zajišťování odborné praxe, odborných stáží a v ideálním případě pomoci najít odpovídající zaměstnání." I proto byli účastníky semináře současní studenti a studentky oboru design interiéru a vyšší odborné školy, ale přijeli i nedávní absolventi, kteří dnes úspěšně studují na vysokých školách.

A že se nejednalo o přehlídku ztraceného času, o tom svědčí i jejich ohlasy. Mezi jednadvaceti přednáškami si každý našel svého favorita. Když bychom měli vybrat top pětku nejlepších, pak by sem bezpochyby patřila přednáška Bc. Miroslava Hlavy s lákavým názvem „Jak nosorožec potkal klokana" (Zasvěcení samozřejmě vědí, že se nepotkala zvířata, ale počítačové programy). Mládí, profesionalita, lehkost, s jakou bylo téma prezentováno, donutily plný sál ke stoprocentní pozornosti a studentku čtvrtého ročníku k povzdechu: „ To bylo dokonalý."  V těsném závěsu by pak bylo vystoupení Prof. ak. arch. Jiřího Pelcla, dr. h. c., prorektora Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze, naopak velmi zkušeného a ostříleného přednášejícího, s názvem „Zapomenutí minimalisté" o hnutí Shakers v USA. Zaujaly také „ Interiéry s príbehmi", kdy přednášející, Doc. Mgr. Miroslav Debnár, nastínil, jakou cestou musí projít designér a jeho návrh od setkání s klientem až po realizaci interiéru. Velmi podstatnou součástí každého interiéru je způsob jeho osvětlení. Přednáška Radomíra Kučery pod názvem „ Budoucnost denního osvětlení"  zabývající se využitím světlovodů vzbudila také patřičnou pozornost. Naši pětici pak můžeme uzavřít přednáškou „Pec nám spadla" Doc. akad. soch. Reného Baďury, na jehož vystoupení se již tradičně těší jak studenti, tak učitelé školy, protože ho znají.

Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016 Interiéry 2016
X