phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Úspěch ve výtvarné soutěži

zveřejněno: 27.05.2016

Úspěch ve výtvarné soutěži

Každý rok pořádá Institut Terezínské iniciativy výtvarnou soutěž, do níž se mohou mimo jiné zapojit i studenti středních škol. Letos bylo vypsané téma „Pomoc bližnímu svému". Několik studentů z DI2 projevilo zájem se soutěže zúčastnit a jejich práce se v konkurenci neztratily. V krajském kole patřily pomyslné stupně vítězů právě jim. Eliška Vořechovská obsadila první místo, Štěpán Filous druhé a na třetím se umístila Hana Tichavová.

Na základě tohoto úspěchu se pak studenti zúčastnili Dne vzpomínání na oběti holocaustu v Praze, v jehož rámci byly jejich úspěšné práce veřejně vystaveny na náměstí Jířího z Poděbrad. Silným emočním zážitkem pro ně bylo i to, že se zapojili do pietní akce čtení jmen obětí holocaustu.

A aby využili možnosti hlavního města beze zbytku, navštívili Veletržní palác a zhlédli Slovanskou epopej od Alfonse Muchy a sbírku českého umění 19. a 20. století.

Úspěch ve výtvarné soutěži Úspěch ve výtvarné soutěži Úspěch ve výtvarné soutěži Úspěch ve výtvarné soutěži Úspěch ve výtvarné soutěži Úspěch ve výtvarné soutěži Úspěch ve výtvarné soutěži
X