phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

EXPEDICE BODØ 2024
DEKTALENT
ROZMANITÝ CYKLOKURZ
KONEC ROKU TŘÍDY NDK2.
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Závěr výstavního maratonu

zveřejněno: 27.05.2016

Závěr výstavního maratonu

Ohlédnutí za právě skončenou výstavou v Prachaticích, která uzavřela letošní výstavní maraton školy - video z vernisáže.

 

 

 

Studentská tvorba v prestižní prachatické galerii Neumannka

V dnech 1.4. až 25.5. proběhla výstava volyňské průmyslovky pod názvem Studentská tvorba v prestižní prachatické galerii Neumannka.

Když byste se podívali na stránky zmíněné galerie, zjistili byste, že i do malého města může zavítat  designérské umění reprezentované  velkými jmény. O to víc nás těší, a jsme i náležitě hrdí, že jsme zde dostali příležitost vystavovat i my. Jak uvedl při zahájení výstavy pan architekt Jakub Nepustil, majitel galerie, neměl nejdříve zájem vystavovat studentské práce, když je ale uviděl, změnil názor  s tím, že každý slavný designér nějak začínal a že se možná  někdo takový ve Volyni právě teď může rodit.

Zmiňovaná vernisáž byla úplně jiná než obě předešlé (ve Strakonicích a Budějovicích). Odehrávala se pod širým nebem, v malebné historické uličce, takže vystoupení muzikantů Martina Bašty a Marka Sládka dostalo „pouliční" rozměr a lákalo kolemjdoucí k zastavení  a nahlédnutí.

Co většina návštěvníků úplně neodhadla, bylo oblečení, protože se v pátek dost ochladilo, a mnozí z nich se zimomřivě krčili v lehkém jarním oblečení. Troufám si ale tvrdit, že je rozehřívali autorky a autoři vystavených exponátů, kteří přijali pozvání,  přijeli a měli tak možnost představit svou práci, ale i sebe. Všichni už jsou dnes už „bývalými studenty" a realizují se buď v praxi, nebo ve vysokoškolském studiu. A kdo vystoupil na „pódium"? Iveta Tesařová, Magda Fousová, Pavla Sedláčková, Lucka Farkašová, Honza Kulhánek a Marek Příhoda. Chvílemi to vypadalo jako při udělování nějakých významných cen, protože se děkovalo a děkovalo (nás může těšit, že škole - jmenovitě hlavně panu Šperlovi a Klímovi), vzpomínalo (na studentský život, internát) a srovnávalo (s VŠ - vybavení dílen, přístup ke studentům - vyhrávala průmyslovka).

Zkrátka, prožili jsme hezký aprílový podvečer.

Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu Závěr výstavního maratonu
X