phone icon +420 383 372 817 e-mail icon skola@volyne.cz
cz de en

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Volyně

DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA TUŽKAMI
CHCEŠ VĚDĚT, JAK SE PÍŠE DENÍK?
LOOS, PRAHA A TMA
CO JE GMO?
O škole Studenti Uchazeči Aktuality

Pro uchazeče

Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér

zveřejněno: 10.11.2015

Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér

Ve dnech 26. a 27. října hostila naše škola opět odbornou veřejnost, konal se 4. ročník semináře Interiéry. Někteří vystavovatelé přijeli do Volyně přímo z pražského Designbloku. Letos poprvé byl program dvoudenní a v jeho rámci proběhlo 25 velmi rozmanitých přednášek.

Jelikož je tato akce také skvělou příležitostí pro studenty školy (především oboru DI a VOŠ) prožít atmosféru ne školní, ale profesní akce, zeptali jsme se jich na jejich dojmy.

Několik názorů studentek a studentů druhého ročníku. Největší hitovkou se stala přednáška Styl a image jako pomocník k získávání zakázky. Ocenili vtip a šarm přednášejícího Petra Lukeše, ale i obsahovou stránku, protože si uvědomili starou známou věc, že šaty dělají člověka a že první dojem, který uděláme např. na případného klienta, je naprosto zásadní pro úspěch. Dále zaujala přednáška Nečekané možnosti papíru v interiéru, protože není papír jako papír a zde byl představován papír nehořlavý a jeho možnosti. Lákavě zněl už samotný název příspěvku slovenského designéra Michala Staška Interiér bytu Vzpomínky na Afriku. Za její největší přínos považují studenti to, že byla ukázána cesta od návrhu po jeho realizaci.

Pro všechny se pak stala jedním z vrcholů semináře přednáška Český pavilon na výstavě Expo 2015, díky níž proběhla ve Volyni premiérově videokonference s jedním z tvůrců přímo z Milána, takže jsme se úterním ránem procházeli interiéry zmíněné expozice. Může nás to těšit o to víc, že český pavilon byl vyhodnocen na Expu 2015 jako 3. nejlepší. Nabízí se otázka, vypravíme se do Vizovic, kam má být díky konstrukčnímu řešení přemístěn?

Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér Kámen, papír, nůžky aneb Není interiér jako interiér
X